Sipariş Takip

Hızlı Teslim! Özel Üretim kutularınızı hızlıca teslim alın.

Çeyiz Kolisi Nedir, Ne İşe Yarar, Nasıl Hazırlanır?

çeyiz kolisi

Bu yazımızda çeyiz kolisi ürününü inceleyeceğiz. Çeyiz geleneği binlerce yıllık bir geçmişe sahiptir. Anadolu’nun her köşesinde, köylerden kentlere her lokasyonda rastlanır. Genç kızların evliliğe hazırlığı genç yaşlarda başlar. Gelecekteki ihtiyaçlar, çeyiz kutularında yer alır. Benzer şekilde genç erkekler de çeyiz kutularıyla hazırlık yaparlar.

Çeyiz kutularına gecelik gibi kişisel eşyalar kadar evin ihtiyaçları da konurNevresim, yatak örtüsü, sofra örtüsü gibi tekstil ürünlerinden küçük ev aletlerine kadar akla gelebilecek her ihtiyaç hazır edilmeye çalışılır. Erkeklerin tıraş setleri, saatleri, ayakkabıları çeyiz kutusunda kendine yer bulur.

Yaşatılan bir diğer gelenek ise ailelerin birbirine ziyaret ederek çeyiz kutusu açtığı ritüeldir. Bu gelenekte hem gelin hem de damat adayının çeyizi sergilenir, eksikler listesi oluşur. Aileler ve yakın dostlar, çeyiz kutusundaki eksiklikleri gidermek için yeni çifte maddi destek sunarlar. 

Çeyiz kolisi baskısıyla diğer kutulardan ayrışır. Boyutları, genellikle büyük ve geniştir. Böylece daha çok ürün bir arada durur. 54x32x29 ebadıyla Koli Lazım çeyiz kutusu en ideal tercihlerden biridir. 16,7 desilik hacimiyle ciddi miktarda eşya alır.

Ücretsiz Kargo

500 ₺ ve üzeri siparişlerinizde ücretsiz kargo imkanından faydalanın!

İstediğin Ölçüde

İhtiyacınıza özel boyutlarda kolileriniz 48 saat içerisinde kargoda!

Güvenli Ödeme

PayTR ödeme altyapısı ve taksit ya da havale seçenekleri ile güvenli ödeme!

7/24 Canlı Destek

Yardımcı olmaktan memnuniyet duyuyoruz. Tüm sorularınıza 7/24 canlı destek ile hızlıca cevap alın!