Koli Lazım

Kutu ve Koli Siparişlerinde Kendi Ölçünü Belirlemenin Avantajları Nelerdir?

koli ölçüsü

Pandemide kutu ve koli sektörü çok farklılaştı. Bu sayede e-ticaret ile beraber taşımacılık son 100 yıldan daha hızlı bir dönüşüm geçirdi. Ticaretin hayat bulduğu mecralar değişirken kargo taşımacılığı da paralel olarak kendini yenilediği bir sürece girdi. Bir zamanlar sektör neredeyse %100 oranıyla orta ve büyük ölçekli firmaların etrafında şekillenirdi. Artık 7’den 70’ye herkese hitap etmek durumunda. Bu değişim ticari tarafta en ufak satıcıları dahi içeriyor. Kullanıcı tarafında ise tüm halkı kapsıyor ediyor demek yanlış olmaz.


Hayatı değiştiren her yeni gelişim, bazı öngörülemeyen problemleri beraberinde getirir. Sabit ölçülerde hazırlanmış koli ve kutular, maalesef dijital dünyanın, e-ticaretin ihtiyaçlarını karşılamakta yetersiz kalıyor. Çünkü günümüzde her ürün kutuya girip kargoyla tüketicisine ulaşmak zorunda. Yalnızca hazır boyutlarla çözüme ulaşılmaya çalışıldığında ise kargoda darp olan, bozulan ürünler ortaya çıkıyor. Öte yandan bu durumun sebep olduğu bir de duygusal sonuçlar var. Teslimatta üründe bir problem olmasa dahi, kargo kutusunun kötü görüntüsü marka algısına olumsuz yansıyor. 


Ürüne özel ebatlarda kutu, diğer bir deyişle kendi ölçünü tasarlama imkânı tüm bu sorunları ortadan kaldırıyor. Ürünün tam sığdığı, asla sallanmadığı bir taşıma sağlanıyor. Yüksek kalite karton ve mukavva korumayı daha da artırırken taşımacılık kaynaklı sorunlar azalıyor, ürün iadeleri düşüyor, marka algısı artıyor.


Hemen siz de Kendi Ölçünü Tasarla sekmemizi ziyaret edebilir, kutu ve koli çeşitlerimizi inceleyebilir, sektörünüze ve ürününüze özel çözümümüzle güvenle paketleme yapabilirsiniz.