Koli Lazım

Koli ve E-Ticaret Kutusu Nedir? Aralarında Fark Var Mıdır?

kargo kutusu

Koli ve e-ticaret kutusu farkı, çok kısa süre önceye kadar sektöre özel bir soruydu. Günümüzde ise bu başlık, internet ortamı öncelikli olmak üzere ticaret yapan herkesin gündeminde. Özellikle e-ticarete yeni başlayanlar, ürünlerine kutu ararken bu ikilem sebebiyle yanlış kararlar verebiliyor. Dolayısıyla ilerleyen dönemlerde kargo süreçlerinde kırılmalar, ezilmeler dahil olmak üzere problemler ortaya çıkıyor.

Aslında her 2 segmentinde üretim süreçleri birbirine çok benzer. Farklılıklar son üründe ortaya çıkıyor. Kolilerin birçoğu, kırım katlama sonrası kapanmak için ekstra bir desteğe ihtiyaç duyuyor. Tutkal, koli bandı ya da zımba ile sabitlenerek kolinin kapanması sağlanıyor. Bu yüzden e-ticaret kutusu arayanlar, koli siparişi verdiğinde her ürün için ekstra işçilikle paketleme yapma durumunda kalıyor. Diğer taraftan bu durumun kolilerin büyük kısmı için geçerli olduğunu, az sayıda boyutun bir e-ticaret kutusu kalitesinde olmasa da kendiliğinden kapanabildiğini vurgulayalım.

E-ticaret kutularını diğer yaygın ismiyle kargo kutularını değerlendirelim. Öncelikle kırım katlama ardından, geçişken yapısı sayesinde tamamen kapanan ürünler görüyoruz. Bu sayede e-ticaret kutuları hızlı kargolama için çok daha elverişli oluyorlar.

Koli Lazım olarak koli ve e-ticaret kutusu grubunda özel bir katma değer sunuyoruz. Dilediğiniz ölçüde üretim yapabiliyoruz. Ürün boyutlarını, iç ölçü olarak web sitemize girerek sipariş verebilirsiniz. Tam ürününüzün boyutlarında kutulara sahip olabilirsiniz. Böylece daha güvenli ve ekonomik kargo süreçlerine sahip olabilirsiniz.