Koli Lazım

E-ticaret Kutusu, Kargo Kutusu ve Koli Arasındaki Fark Nedir?

kargo kutusu

E-ticaret kutusu için doğru paketleme çözümünü bulmak her zaman kolay olmayabilir. Yanlış tercih, taşımada ve nakliyede problemleri beraberinde getirir. Özellikle yeterli deneyim ve bilgi birikimi yoksa doğru ürünü seçmek iyice zorlaşır. Bu yüzden, bu problemleri ortadan kaldırmak için bilgilendirici bir paylaşım hazırladık. 

Tüm ürünlerin ham maddesi aynıdır. Mukavva temelli bu ürünler üretim metotları ile birbirinden farklılaşır. E-ticaret kutusu kavramı, çok yakın zamanda hayatımıza girmiş beraber aslında kargo kutusuyla aynı anlama gelmektedir. E-ticaretin yükselişi ve büyümesi, kargo kutularının aynı zamanda e-ticaret kutusu olarak da anılmasını sağlamıştır. Bu tip kutular, genellikle kendinden kilitlidir. Doğru katlama ile herhangi bir yapıştırıcı, koli bandı ve benzerine ihtiyaç olmadan kapanır ve kargoya hazır hale gelir.

Koli ise genellikle katlanma sonrası ekstra bir desteğe ihtiyaç duyar. Koli Lazım, ‘Kendi Ölçünü Tasarla’ menüsündeki kutuların bir kısmı e-ticaret kutuları gibi, içerisine ürün konulduğunda kendiliğinden kilitlenmektedir. Fakat piyasadaki birçok koli; bant, zımba ya da yapıştırıcı yardımıyla kapatılmak zorundadır. Bu asla bir dezavantaj değildir. Ürünün ebadına ve miktarına göre çok daha sağlam olmasını ve güvenle taşınmasını mümkün kılar.

Son olarak doğru ölçüde olduktan sonra koli ya da e-ticaret kutusu tercih etmenin hiçbir farkı yoktur. Her ikisiyle de güvenli taşımacılık yapılmaktadır.